Хетафе успя да победи Барселона PDF Печат Е-мейл
Автор Sport Media Group
27 November 2011
guardiola_1.jpgОтборът на Хетафе поднесе голямата изненада в 1-ия кръг на испанската Ла Лига, побеждавайки колоса Барселона с 1:0 у дома.

Срещата започна доста добре за каталунците, които от първите минути се настаниха в противниковата половина. Още в самото начало на мача Давид Вия можеше да открие за Барса, но ударът му бе спасен. Въпреки натискът на гостуващия отбор, отбраната на Хетафе се справяше и не допускаше сериозни опасности пред вратата си.

Така около 30-ата минута мадридчани се окупитиха напълно и на свой ред започнаха да застрашават вратата на Виктор Валдес. След почивката натискът на Барса се запази и в 49-ата минута Вия отново можеше да даде преднина на каталунците, но ударът му с глава премина над вратата. В 67-ата минута се случи това, което малко хора очакваха. След изпълнение на корнер, Хуан Валера надскочи всички и заби топката в мрежата на Барса. До края гостите се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но такъв не падна.

Източник: football24.bg