Барса и Меси продължиха да газят - 5:1 над Дънди Юн PDF Print E-mail
Written by Атанас Тишев
Saturday, 26 July 2008

Новата Барселона, предвождана от Пеп Гуардиола, записа втора поредна убедителна победата в предсезонната си подготовка, след като спечели с 5:1 над Дънди Юнайтед в Шотландия.
Вдъхновител на "блаугранас" отново беше Лионел Меси, който се отчете с хеттик и множество елегантни отигравания, въпреки че игра само през второто полувреме. Другите голове за каталунците отбелязаха Тиери Анри (27) и Самуел Ето'о (60). За шотландците точен беше Буабен (26).

Като цяло  момчетата на Гуардиола бяха много дейни и създадоха куп голови положения. В 26-ата минута обаче пробойна в отбраната на испанците позволи на Буабен да се разпише от два метра за 1:0. Само 20 секунди по-късно централният нападател преди почивката Тиери Анри възстанови равенството. До края на полувремето Барса натискаше и пропускаше, като Ейдур Гудьонсен се отчете с уникален пропуск сам пред празната врата.

След почивката влезе лидерът Лионел Меси, който даде тон на звучния успех. Още в 51-вата минута аржентиецът направи един от обичайните си рейдове и изведе Барса напред. В 60-ата минута Ето'о направи 3:1, след като надигра вратаря с удар по земята. В 75-ата минута Меси вкара за 4:1 след асистенция на Ето'о. Само три минути по-късно Саму би във вратаря и Меси отбеляза при добавката, оформяйки своя хеттрик за крайното 5:1.

Следващата контрола на каталунците е на 30-и август с италианския Фиорентина.

ДЪНДИ ЮН: Залушка (46 - Макгавърн), Дилон (56 - Ковачевич), Грангер, Уилки, Додс, Флуд, Фийний, С. Робъртсън, Дали, Гомис, Буабен;

БАРСЕЛОНА: Валдес (46 - Пинто), Алвеш (46 - Абрахам), Касерес, Маркес (46 - Пике), Виктор Санчес (79 - Корколес), Кейта (46 - Бускетс), Гудьонсен, Кросас (46 - Виктор Васкес), Педрито (46 - Жефрен), Къркич (46 - Меси), Анри (46 - Ето'о);